Pavojingiausi Europos keliai – Bulgarijoje, Lenkijoje ir Čekijoje

Pavojingiausi Europos keliai – Bulgarijoje, Lenkijoje ir Čekijoje

Ne paslaptis, jog tolimųjų reisų vairuotojų darbas yra įtemptas – vairuoti nepažįstamais keliais po visą Europą ne taip jau ir lengva. Neretai vairavimo sąlygas pablogina ir prastos oro sąlygos, ypač žiemos metu, tad laikytis saugumo reikalavimų ir vairuoti atidžiai tampa dar svarbiau. Transporto kompanija SNAP neseniai atliko tyrimą, analizuojantį Europos kelių saugumą. Remiantis šiais duomenimis, saugiausi keliai yra Danijoje, Austrijoje ir Švedijoje, tačiau nepaisant šios statistikos visoms Europos šalims dar yra vietos tobulėti. 

Atliekant tyrimą, kiekvienoje Europos šalyje buvo matuotas mirtinų avarijų skaičius 10,000 km  kelio ruožui. Pagal šiuos duomenis, pavojingiausi keliai yra Bulgarijoje, Lenkijoje ir Čekijoje. Šiose šalyse mirtinų vilkikų avarijų skaičius itin didelis – Bulgarijoje jis didesnis nei Lenkijoje ir Čekijoje sudėjus. Lietuva šiame sąraše užima 5-ąją vietą – 10,000 km ruožui tenka 1,55 avarijos.

Įdomu tai, jog daugiausia susidūrimų įvyksta dienos metu tarp 15 ir 17val. 40% visų mirtinų vilkikų avarijų nutinka kaimo vietovėse. Tokia statistika rodo, jog Europoje dar vis trūksta tinkamos infrastruktūros ir saugių kelių, kurie būtų ne tik miestuose, bet ir mažesnėse gyvenvietėse. Tolimųjų reisų vairuotojai, daugumą maršrutų atliekantys centrinėje ir rytų Europoje, yra linkę dažniau susidurti su nepažįstamais keliais. Prieš pradedant kelionę vairuotojams rekomenduojama susipažinti su planuojamu maršrutu bei šalyje galiojančiomis kelių taisyklėmis. Net jei važiuojate įprastu maršrutu, įsitikinkite, jog kelių taisyklės nėra pasikeitę ir vairavimo sąlygos nėra pavojingos.

Vairuotojams rekomenduojama naudotis išmaniosiomis programėlėmis, kurios gali palengvinti vairavimą, įspėti apie kelyje atsiradusias kliūtis ir padėti rasti patogiausią maršrutą. Šį tyrimą atlikusi kompanija „SNAP“ taip pat yra sukūrusi „IntruckApp“ programėlę, kuri vairuotojams padeda surasti greičiausiai pasiekiamas ir saugiausias poilsio aikšteles. 

Jei tenka važiuoti sudėtingais ir pavojingais maršrutais, ekspertai ir vietiniai vairuotojai turi saugumo patarimų. Vairuojant Bulgarijoje neretai tenka susidurti su itin prastais ir duobėtais keliais – kelių juostos čia dažnai nėra žymimos, kaimo vietovėse neretai pasitaiko gyvūnų, bandančių pereiti kelią. Jei įmanoma, venkite nuošalių kelių ir rinkitės greitkelius. Laikykitės greičio limito ir važiuokite toliau nuo priekyje esančių transporto priemonių – tai padės išvengti nesaugių kelių sukeliamų avarijų. Ne paslaptis, jog kai kurie vietiniai vairuotojai yra linkę nesilaikyti kelių taisyklių ir atlikti staigius manevrus. Panaši padėtis yra ir Lenkijoje, kadangi agresyvūs vairuotojai už savo elgesį kelyje dažnai nesulaukia baudų. Būtent todėl čia taip pat itin svarbu neviršyti greičio ir laikytis saugaus atstumo, o tai taip pat aktualu vairuojant Čekijoje. Šiose šalyse greičio limitai vilkikams yra tokie:

  • Bulgarijoje:
    • Gyvenvietėse ir kaimo vietovėse – 30-50km/h.
    • Užmiestyje (ne gyvenvietėse) – 80km/h.
    • Greitkeliuose – 100km/h.
  • Lenkijoje:
    • Gyvenvietėse ir kaimo vietovėse – 50km/h.
    • Užmiestyje (ne gyvenvietėse) – 70km/h.
    • Greitkeliuose – 80km/h.
  • Čekijoje:
    • Gyvenvietėse ir kaimo vietovėse – 50km/h.
    • Užmiestyje (ne gyvenvietėse) – 80km/h.
    • Greitkeliuose – 80km/h.

Ekspertai rekomenduoja kelionės maršrutą visuomet suplanuoti iš anksto ir atsižvelgti į oro sąlygas. Pavyzdžiui, žiemos metu šiose šalyse keliai dažnai būna aplediję ar padengti sniegu, tad vairuoti yra pavojingiau. Daugiau patarimų apie tai, kaip tinkamai pasiruošti kelionėms, galite rasti čia: https://cebaze.lt/naudinga-informacija/7-patarimai-kaip-tinkamai-pasiruosti-ilgai-kelionei. 

Nesaugiausi Europos keliai

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, saugus vairavimas