7 patarimai, kaip tinkamai pasiruošti ilgai kelionei

7 patarimai, kaip tinkamai pasiruošti ilgai kelionei

Darbas tolimųjų reisų vairuotojams nėra lengvas – pasiruošti ilgai kelionei ir apgalvoti visus įmanomus netikėtumus ne taip jau ir paprasta. Prastos oro sąlygos ar spūstys sklandžią kelionę dažnai gali paversti itin įtempta ir sukelti papildomų sunkumų. Būtent todėl šiame straipsnyje pateikiame profesionalių vairuotojų ir ekspertų patarimus, kurie padės pasiruošti sklandžiai kelionei. 

Naudokitės orų programėlėmis ir išsirinkite bent tris poilsio aikšteles

Prieš išvykstant į kiekvieną kelionę svarbu pasidomėti prognozuojamomis oro sąlygomis bei maršrute esančiomis poilsio aikštelėmis. Suplanavus vykti į konkrečią stovėjimo aikštelę svarbu įsitikinti, jog esant prastoms oro sąlygoms į šią vietą galėsite atvykti greitai ir saugiai. Todėl ekspertai rekomenduoja vairuotojams prieš pradedant kelionę išsirinkti po kelias poilsio aikšteles, kuriose galėtumėte sustoti, jei vairuoti taptų pavojinga. Naudojimasis oro prognozių programėlėmis taip pat leis įsitikinti, jog kartu su savimi turite tinkamus rūbus bei kitas reikalingas priemones.

Pasirūpinkite svarbiausiomis priemonėmis

Prieš pradedant kelionę svarbu ne tik užtikrinti, jog jūsų transporto priemonė neturi gedimų ir yra tvarkinga, bet ir įsitikinti, jog kartu su savimi turite pakankamai maisto, vandens, tinkamą avalynę ir aprangą, prožektorių bei kitas priemones, kurios priverstinio sustojimo metu leistų užtikrinti jūsų saugumą. Žiemos sezono metu, kai oro sąlygos yra itin sunkios, net ir labiausiai įgudę vairuotojai gali patekti į pavojingas situacijas ir būti priversti nutraukti kelionę dėl saugumo sumetimų. Žiemos periodu ekspertai taip pat rekomenduoja drauge su savimi turėti kačių kraiko. Kačių kraikas padeda sugerti papildomą drėgmę ir pagerina ratų sukibimą su žeme, tad tai gali padėti saugiai išvažiuoti iš stovėjimo vietos kai žemės paviršius yra apsnigęs ar apledijęs.

Suplanuokite, kur stosite įsipilti degalų

Vairuotojams rekomenduojama iš anksto suplanuoti, kuriose vietose ir kada jie stos įsipilti degalų. Tai padeda išvengti papildomų problemų bei leidžia pasiruošti neplanuotoms kliūtims, pavyzdžiui, uždarytiems keliams ar kamščiams. Jei degalus tenka pilti nakties metu, rinkitės gerai apšviestas kuro kolonėles ir prieš pilantis degalus užrakinkite transporto priemonę, kad užtikrintumėte savo saugumą.

Venkite spūsčių

Vilkikų vairuotojams svarbu vengti spūsčių, tai leidžia ne tik sutaupyti laiko, bet ir išvengti pavojingų situacijų. Kai kurios GPS programėlės, pvz.: „Waze“ arba „Google Maps“, automatiškai nurodo, kuriose maršruto dalyse galite tikėtis didesnių kamščių. Jei spūsčių išvengti nepavyksta, intensyvaus eismo keliuose važiuokite lėčiau bei laikykitės didesnio atstumo nuo kitų transporto priemonių, kad užtikrintumėte savo bei kitų kelionės dalyvių saugumą.

Įsigykite tikrą žemėlapį

Nors GPS programėlės yra itin pravarčios, vairuotojams rekomenduojama įsigyti ir kartu su savimi turėti tikrą fizinį žemėlapį. GPS programėlės gali klysti ir nenurodyti kai kurių pasikeitusių kelių. Vadovavimasis kelio ženklais bei fiziniu žemėlapiu leis užtikrinti, jog vykstate tinkamu keliu ir laiku pasieksite maršruto tikslą. 

Gerai išsimiegokite

Suaugusiems žmonėms rekomenduojama kasnakt miegoti po 7-9 valandas, tačiau statistika rodo, jog vilkikų vairuotojai vidutiniškai miega vos po 5 valandas. Mažas miego kiekis kenkia jūsų sveikatai ir didina pavojingų eismo situacijų riziką – 40% visų vilkikų avarijų nutinka būtent dėl vairuotojų nuovargio. Jei vairuodami vilkiką jaučiate didelį nuovargį, susiraskite artimiausią aikštelę ir joje sustokite. Tol, kol nusigausite iki saugios sustojimo vietos pabandykite garsiau klausyti muzikos ir praverkite langą – tai padės išlikti budriems. 

Pasidalinkite kelionės planu su artimaisiais

Kiekvienam vairuotojui rekomenduojama būsimu maršrutu ir kelionės planu pasidalinti su artimaisiais ar draugais. Informacija apie tai, kada ir kur važiuosite padės užtikrinti jūsų saugumą nelaimės atveju. Kai kurios socialinių tinklų programėlės kaip „Messenger“ ar „WhatsApp“ leidžia pasidalinti savo buvimo vieta tam, kad jūsų artimieji galėtų matyti dabartinę jūsų lokaciją.

Kaip tinkamai pasiruošti ilgai kelionei

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, patarimai vairuotojams, saugus vairavimas