Danija įveda bausmes už ES Mobilumo paketo nurodymų nesilaikymą

Danija įveda bausmes už ES Mobilumo paketo nurodymų nesilaikymą

2022 m. sausio mėn. Danijos transporto atstovybė pranešė, jog būsimus tris mėnesius nebaus vairuotojų už ES Mobilumo paketo taisyklių pažeidimus. Šis įstatymas buvo įvestas dėl to, jog atstovybės atžvilgiu nauji reikalavimai nebuvo visiškai aiškūs, tad būtų sunku bausti jų pažeidėjus. Iki šiol pažeidėjai tebūdavo perspėjami. Tačiau dabar šis požiūris keičiasi – nuo gegužės mėn. Danija pradės bausti visus vairuotojus už paketo pažeidimus.

Nuo šiol vežėjų kompanijos privalo užregistruoti savo vairuotojus IMI sistemoje, jeigu jie važiuoja į Daniją. Vežėjai taip pat privalo savo vairuotojams mokėti Danijoje įvestą minimalų valandinį atlyginimą. Šįmet minimalus valandinis atlyginimas Danijoje, taikomas vilkikų vairuotojams, yra DKK 168.56 (€ 22.66).

Į šalių, taikančių ES Mobilumo paketo taisykles, taip pat planuoja įsitraukti ir Norvegija. Norvegijos parlamentas svarstys siūlymą taikyti ES Mobilumo paketą šalies teritorijoje. Tokiu būdu siekiama užtikrinti geras vairuotojų darbo sąlygas. Jeigu siūlymas bus priimtas, Mobilumo paketo nurodymai bus derinami su Norvegijos kelių eismo taisyklėmis.

Danija įveda bausmes