Italijoje stipriai griežtinamos baudos už kelių eismo pažeidimus

Italijoje stipriai griežtinamos baudos už kelių eismo pažeidimus

Italijos Vyriausybė neseniai patvirtino įstatymą, pagal kurį bus stipriai griežtinamos baudos už kelių eismo pažeidimus. Šis pakeitimas turėtų įsigalioti nuo 2024m. pradžios.

Baudos skiriamos už kai kuriuos pažeidimus gali net patrigubėti. Už naudojimąsi telefonu vairuojant šiuo metu yra skiriama €165-660 bauda, tačiau nuo kitų metų ji bus padidinta iki €422-1,697. Jei vairuotojas tokiu būdu nusižengia pirmą kartą, jam taip pat bus laikinai nutraukiamas vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Šis laikotarpis gali trukti nuo 15d. iki 2 mėnesių. Jei per būsimus dvejus metus vairuotojas ir vėl nusižengs besinaudodamas telefonu vairuojant, jo vairuotojo pažymėjimas bus atimtas nuo 1 iki 3 mėnesių laikotarpiui, nuo pažymėjimo bus atimti keli taškai, o taip pat teks susimokėti dar didesnę baudą, kurios vertė gali svyruoti tarp €644 ir €2,588.

Griežtesnės baudos taip pat bus skiriamos už netinkamą transporto priemonės statymą bei greičio viršijimą. Jei vairuotojas per vienerius metus tame pačiame mieste greitį viršijo du kartus, jam bus taikoma bauda, kuri gali siekti €1,084, o jo vairuotojo pažymėjimas negalios 15-30 dienų periodui. Baudos už transporto priemonių statymą neįgaliųjų ar viešojo transporto stovėjimo vietose taip pat bus stipriai didinamos.

Italijoje stipriai griežtinamos baudos už kelių eismo pažeidimus

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, baudos, eismo pažeidimai