6 patarimai vairuotojams karštojo sezono metu

6 patarimai vairuotojams karštojo sezono metu

Per pastarąsias savaites Lietuvą bei kitas Europos valstybes užklupo didelės karščio bangos, oficialiai pažymėjusios vasaros sezono pradžią. Tam, kad vairuojant ilgus maršrutus karštų orų metu būtų lengviau, mes pateikiame kelis patarimus, kurie padės pasirūpinti savo sveikata bei jūsų vilkiku!

Reguliariai tikrinkite vilkiko padangų slėgį bei temperatūrą

Vairuojant karštų orų metu, dėl įkaitusios kelių dangos šyla transporto priemonių padangos. Pernelyg įkaitusios, jos gali sprogti ar net užsidegti. Svarbu įsitikinti, jog padangų slėgis yra normalaus lygio. Vykdant ilgus maršrutus, vairuotojams patartina kas kelias valandas sustoti ir leisti padangoms atvėsti arba aplieti jas šaltu vandeniu.

Pasirūpinkite variklio alyva ir aušinimo skysčiu

Jei transporto priemonėje nėra pakankamai variklio alyvos, tuomet vilkiko variklis gali perkaisti. Lygiai taip pat svarbu įsitikinti, jog vilkike yra pakankamai aušinimo skysčio – be jo karštų orų metu netinkamai veiks transporto priemonės oro kondicionierius. Prieš pradedant kiekvieną kelionę svarbu įsitikinti, jog variklio alyvos ir aušinimo skysčio kiekiai yra normalūs.

Vilkiko viduje turėkite šviesų užklotą

Vilkikų vairuotojams rekomenduojama kartu su savimi transporto priemonės viduje turėti šviesios spalvos užklotą. Paliekant vilkiką stovėjimo aikštelėje, šiuo užklotu reikėtų apdengti vairuotojo sėdynę bei vairą tam, kad šie neįkaistų ir vėliau vairuoti būtų patogu.

Gerkite daug vandens ir vilkike turėkite ledo

Karštojo sezono metu itin svarbu gerti pakankamai vandens. Tai padeda reguliuoti kūno temperatūrą bei išvengti dehidratacijos. Vilkikų vairuotojams taip pat rekomenduojama turėti daugkartinį šalčio kompresą. Įtemptų maršrutų metu jis padės atsivėsinti ir atsigaivinti, jei laikysite jį prispaudę prie kaklo.

Naudokite kremą nuo saulės

Nesvarbu, ar vilkiką vairuojate uždarytu ar atidarytu langu, praleidžiant ištisas valandas vairuojant saulėtų orų metu ženkliai padidėja nudegimų nuo saulės rizika. Kad išvengtumėte šių nudegimų, savo vilkiko kabinoje turėkite kremo nuo saulės ir reguliariai juo naudokitės. 

Naudokite orų prognozių programėles

Žinodami, kokių orų tikėtis, galėsite geriau pasiruošti kiekvienai kelionei. Tam gali padėti mobiliosios programėles. Viena iš jų – „Weather on the Way“ aplikacija. Ši programėlė nurodo tikslų orą skirtinguose jūsų maršruto taškuose, leidžia išvengti netikėtumų ir tinkamai pasiruošti kiekvienai kelionei.

Patarimai vairuotojams vasaros sezono metu

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, patarimai vairuotojams